BiH – Slovačka 2:1 – Slavlje u BiH: Idemo u Brazil!

bih_slovackaFudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je u utorak uveče u Žilini selekciju Slovačke sa 2:1 i zadržala prvo mesto u kvalifikacionoj grupi za Svjetsko prvenstvo koje se održava u Brazilu.

Gol za Slovačku postigao je Marek Hamšik (42. minut), a za BiH Ermin Bičakčić (69. minut) i Izet Hajrović (78. minut).

Grčka je drugoplasirana u grupi, dok je Slovačka na trećoj poziciji bez šansi da se plasira za SP u Brazilu.

Slavlje u brojnim gradovima BiH: Odjekuje – “Idemo u Brazil”

U brojnim gradovima BiH građani su večeras na ulicama. Slavi se pobjeda bh. Zmajeva koji su u Žilini savladali odgovarajuću selekciju Slovačke 2:1, u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu.

Sarajevo, Tuzla, Zenica, Bihać, Konjic, Sanski Most… svi večeras slave pobjedu bh. nogometaša. Gradske ulice su blokirane, građani vozilima prolaze kroz grad, sviraju, navijaju, pjevaju – slave.

130910168.9_xl-728x485
Odmah po završetku utakmice u Slovačkoj “gorjelo je nebo” iznad Sarajeva, jer su građani ispaljivali vatromet, a u centru grada se okupilo nekoliko hiljada građana.

“Idemo u Brazil”, “Bosna je šampion”, odjekuje Sarajevom, ali i u brojnim drugim gradovima BiH.

Slovački selektor Jan Kozak
BiH će završiti posao bez ičije pomoći

Slovački selektor Jan Kozak priznao je da je naš tim u Žilini zasluženo pobijedio.

– Moji fudbaleri odigrali su maksimalno, ali reprezentacija Bosne i Hercegovine ima vrlo kvalitetan napad koji nam je zadavao velike probleme. U drugom poluvremenu nismo bili dovoljno agresivni. Prestali smo s kontranapadima, a BiH je ofanzivnom igrom došla do preokreta. Mogu reći da su zasluženo pobijedili, baš kao i mi u Zenici – rekao je Kozak.

Upitan da prokomentira izjavu Safeta Sušića, da se nada da će nam Slovačka pomoći u Grčkoj, Kozak je kazao:

– Mislim da Sušić ima toliko kvalitetnu ekipu da će sam završiti posao bez ičije pomoći

Po izboru FIFA-e
Hajrovićev gol najbolji u Evropi!

Izet Hajrović sjajnim golom protiv Slovaka u 78. minutu oduševio je cijelu BiH, a zadovoljstvo građana ove zemlje, čini se, dijeli i Svjetska fudbalska federacija FIFA.

Naime, Hajrovićev gol proglašen je za najbolji od svih postignutih sinoć u evropskoj zoni kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu.

Još jedna satisfakcija nakon teško izborene pobjede i tri ključna boda za plasman na Mundijal.